| Monday, September 23, 2019 - دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
منوی اصلی
آمار وبسایت
بازدید امروز : 1053
بازدید دیروز : 1076
کل بازدید ها : 4714120
آدرس شما : 35.173.47.43

جشن رمضان

دستگیری از مستمندان و کمک به نیازمندان از زیباترین خصلت‌هایی است که در فطرت بشری نهاده شده و مورد توجه ادیان آسمانی به‌ویژه دین مبین اسلام قرار گرفته است. از میان مناسک مذهبی و آیینی دین مبین اسلام نیز ماه مبارک رمضان به‌دلیل ویژگی‌های معنوی و فضایلی چون حسن رفتار، صبر و آرامش، بهبود رفتارهای اجتماعی، بخشش و گذشت بیش از زمان‌های دیگر فرصت رشد روحی و معنوی و انجام کار خیر و کمک به نیازمندان و مستمندان را فراهم می‌کند.

فلسفه وجودی ماه رمضان و پرهیز از خوردن و آشامیدن، درک نیاز مستمندانی است که در طول سال در تامین نیازمندی‌های آنان از سوی افراد دیگر غفلت شده و این ماه مبارک زمان مناسبی را برای توجه بیشتر به شرایط هموطنان نیازمند و دستگیری و احسان به آنان فراهم می‌آورد.

با هدف بهره‌مندی بیشتر از فضای معنوی ماه میهمانی خدا، رویداد ملی "جشن رمضان" هر ساله در طول ایام مبارک رمضان و با هدف بسط و گسترش فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به نیازمندان در تمامی استان‌ها و براساس ظرفیت‌ها،  توانمندی‌ها و جغرافیای فقر هر استان و همچنین با هدف آشنایی مردم نیکوکار با وضعیت فقر و نیازمندی‌های هر منطقه و گره‌گشایی از برخی مشکلات محرومان و نیازمندان جامعه با مشارکت و دستگیری مردم عزیز کشورمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مهمترین زمینه‌هایی که در این جشن مردم خیر و نوع‌دوست با آن آشنا می‌شوند عبارتند از رسیدگی به وضعیت معیشتی محرومان، آشنایی با فعالیت‌های خودکفایی و اشتغال مددجویان، ارائه خدمات مددکاری و مشاوره، کمک به امر ازدواج و تهیه جهیزیه فرزندان مددجو، اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین و حامی‌یابی برای آنان، کمک به بیماران صعب‌العلاج و اطعام و افطاری محرومان.

جشن رمضان فرصتی است برای مردم خیراندیش کشورمان تا ضمن توجه به کسب فضایل معنوی زمینه گره‌گشایی از نیازمندانی که چشم انتظار مهربانی هموطنشان هستند را فراهم آورند.