| Monday, September 23, 2019 - دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
منوی اصلی
آمار وبسایت
بازدید امروز : 1069
بازدید دیروز : 1076
کل بازدید ها : 4714136
آدرس شما : 35.173.47.43

محسنین

خانواده به عنوان اولین کانونی که فرد در آن قرار می‌گیرد دارای اهمیت شایان توجهی است. اولین تأثیرات محیطی که فرد دریافت می‌کند از محیط خانواده است. خانواده پایه‌گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده، اخلاق، سلامت و عملکرد فرد در آینده نقش مهمی بر عهده دارد. عواملی چون شخصیت والدین، سلامت روانی و جسمانی آنها، شیوه‌های تربیتی اِعمال شده در داخل خانواده، شغل و تحصیلات والدین، محل سکونت خانواده، حجم و جمعیت خانواده، روابط اجتماعی خانواده و مولفه‌های فراوان دیگری در خانواده وجود دارند که شخصیت فرزند، سلامت روانی و جسمانی او، آینده شغلی، تحصیلی، اقتصادی، سازگاری اجتماعی و فرهنگی، تشکیل خانواده او و غیره را تحت تأثیر قرار می‌دهند. همان‌طوری که روان‌شناسان معتقدند سال‌های اولیه کودکی نقش بسزایی در رشد شخصیت و آینده او دارد. بیشتر شناخت کودک از خود، اطرافیان و محیط در این دوران شکل می‌گیرد. میزان سلامت جسمانی و روانی کودک بسته به ارتباطی است که خانواده با وی دارد و تا چه حد تلاش می‌کند نیازهای او را برآورده سازد. حال تصور کنید کودکانی در این سنین علیرغم بهره‌مند بودن از نعمت پدر و مادر، در مقام عمل، آنها را در کنار خود ندارند. این کودکان چون به مانند فرزندان یتیم دیده نمی‌شوند بنابراین از لحاظ عاطفی و روانی در خانواده تأمین نمی‌شوند و به انواع مشکلات مبتلا می‌شوند.

آری! این کودکان پدر و مادر دارند اما والدینشان به هر دلیلی توان اداره کردن این آینده‌سازان کشور را ندارند. توجه به امور خانواده‌های نیازمند همواره از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به‌ویژه کودکانی که به دلایل مهمی از قبیل زندانی بودن، سالمندی، بیماری‌های سخت، از کار افتادگی و ... از حضور پدر و مادر محروم هستند.

"طرح محسنین" از سال 87 به صورت آزمایشی در استان تهران با هدف حمایت مالی از کودکان با سرپرست ناتوان شروع شد و در حال حاضر کودکان مشمول طرح محسنین در قالب این طرح از کمک‌های مادی مردم نیکوکار  بهره‌مند می‌شوند؛  "طرح محسنین" با هدف حمایت از این کودکان و با حمایت کمیته امداد امام(ره) درصدد است از مردم خیّری که علاقه‌مند به مشارکت در طرح مذکور هستند ثبت نام کرده و مقدمات حمایت از این کودکان را فراهم آورد.

نیکوکاران گرامی جهت ثبت نام در طرح محسنین می توانند با شماره گیری سامانه 7355 و یا مراجعه به دفاتر کمیته امداد در مناطق و شهرستان های استان تهران اقدام نمایند.